Status: Dostępny
LEK
Producent: USP Zdrowie

LEK

APAP migrena, 250 mg + 250 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych

W doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny.

APAP migrena to lek przeciwbólowy dla dorosłych zawierający paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Na migrenę z aurą i bez aury.

18,90 zł

Wysyłka w 1-2 dni robocze.

Informacje o produkcie

Opis

APAP migrena, tabletki na ból głowy

APAP migrena to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych przeznaczony dla osób dorosłych. Zawiera paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Do stosowania w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny.

Skład

Co zawiera lek APAP migrena?

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny. 
Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, kwas stearynowy 50. Otoczka: Forcoat White W010 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy), wosk Carnauba.

Wskazania

W jakim celu się go stosuje?

APAP migrena jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (objawów takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania) z aurą lub bez aury. Lek APAP migrena jest przeznaczony dla osób dorosłych w wieku powyżej 18 lat.

Działanie

Tabletki z paracetamolem, kwasem acetylosalicylowym i kofeiną

Każda tabletka powlekana leku APAP migrena zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Paracetamol i kwas acetylosalicylowy zmniejszają ból i gorączkę. Kwas acetylosalicylowy dodatkowo działa przeciwzapalnie. Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym i zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu.

Dawkowanie

Jak stosować lek APAP migrena?

Lek APAP migrena należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Dorośli (w wieku powyżej 18 lat)

  • Leczenie bólu głowy: 1 tabletkę popić pełną szklanką wody. W razie konieczności kolejną tabletkę można przyjąć po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej. W przypadku bardziej intensywnego bólu głowy można wziąć jednorazowo 2 tabletki. W razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki po upływie 4 – 6 godzin od zażycia dwóch pierwszych tabletek. Nie należy stosować leku APAP migrena w bólu głowy przez dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Leczenie migreny: w przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej należy przyjąć 2 tabletki leku, popijając je szklanką wody. W razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki, zachowując 4-6 godzinny odstęp między dawkami. Nie należy stosować leku APAP migrena dłużej niż przez 3 dni w migrenie bez konsultacji z lekarzem.

Zarówno w leczeniu bólu głowy jak i migreny nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby. Odpowiada to dawce 1500 mg kwasu acetylosalicylowego, 1500 mg paracetamolu i 390 mg kofeiny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku APAP migrena?

  • Jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek ze składników tabletek powlekanych APAP migrena.
  • Jeśli stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak kwas acetylosalicylowy i salicylany lub inne leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak diklofenak lub ibuprofen.

Przechowywanie

Jak przechowywać lek APAP migrena?

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, APAP migrena może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku APAP migrena i poinformować lekarza w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak: reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry lub owrzodzenie jamy ustnej, krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit. 

Stosowanie innych leków

APAP migrena a inne leki

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent zażywa lub ostatnio zażywał jakiekolwiek inne leki, w tym wydawane bez przepisu lekarza. 

Ciąża i karmienie piersią

Lek nie jest zalecany w czasie ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poinformować lekarza i nie stosować leku APAP migrena. 
Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ może to być niebezpieczne dla niemowlęcia. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku APAP migrena nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Nie istnieją dane potwierdzające wpływ tabletek powlekanych APAP migrena na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. 
W przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub senności nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać urządzeń mechanicznych. 

Ostrzeżenia

  • To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
  • APAP migrena zawiera paracetamol. Nie należy przyjmować więcej niż zalecaną dawkę, ponieważ może ona spowodować poważne uszkodzenie wątroby.
    Kwas acetylosalicylowy może powodować krwawienie. W przypadku wystąpienia nietypowego krwawienia należy poinformować o tym lekarza.