Status: Niedostępny
LEK
Producent: USP Zdrowie

LEK

APAP przeziębienie junior, 6 saszetek

Lek złożony dla dzieci od 6. roku życia.

APAP przeziębienie junior to lek w postaci granulatu do rozpuszczenia w saszetkach. Kompozycja składników przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

26,06 zł

Wysyłka w 1-2 dni robocze.

Informacje o produkcie

Opis

APAP przeziębienie junior, lek dla dzieci od 6. roku życia

APAP przeziębienie junior to produkt leczniczy w postaci granulatu do rozpuszczenia i picia. Preparat zawiera paracetamol, fenylefrynę i witaminę C. Do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy u dzieci od 6. roku życia.

Skład

Co zawiera lek APAP przeziębienie junior?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek. 1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego i 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

Wskazania

W jakim celu się go stosuje?

Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat.

Działanie

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

APAP przeziębienie junior jest lekiem złożonym, zawierającym paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienia błony śluzowej.

Dawkowanie

Jak stosować lek APAP przeziębienie junior?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: w razie konieczności 1 saszetka, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 4 saszetek na dobę.
  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: w razie konieczności 1 lub 2 saszetki, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 6 saszetek na dobę.

Sposób podawania: zawartość saszetki należy wsypać do gorącej wody (100 ml) i dokładnie wymieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Płyn należy spożyć w ciągu 15 minut od momentu przygotowania.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarskiej.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku APAP przeziębienie junior?

Jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z następujących stanów: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór niektórych enzymów: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, jaskra z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąski kąt przesączania.

Przechowywanie

Jak przechowywać lek APAP przeziębienie junior?

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów: reakcje alergiczne, ciężkie reakcje skórne, problemy z oddychaniem, utrata widzenia, nietypowe szybkie tętno lub uczucie nieregularnego rytmu serca; trudności w oddawaniu moczu; żółtaczka, hipoglikemia kwasica metaboliczna z wysoką luką anionową (obniżenie pH krwi spowodowane nagromadzeniem we krwi nadmiernych ilości substancji o charakterze kwaśnym z równoczesnymi zaburzeniami elektrolitowymi); zawroty głowy, przyspieszenie akcji serca, skłonność do występowania siniaków i zaburzenia krzepnięcia.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi: paracetamol, fenylefrynę lub pseudoefedrynę, inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO, zydowudynę.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Ostrzeżenia

  • To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Przed rozpoczęciem stosowania leku APAP przeziębienie junior należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: u pacjenta występuje: niewydolność wątroby lub nerek, guz chromochłonny nadnerczy, astma oskrzelowa, rozrost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, zespół Raynauda (zblednięcie, 
    a następnie zasinienie palców rąk, stóp, brzegów płatków usznych i czubka nosa występujące często pod wpływem zimna lub emocji), choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca; pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.