LEK
Preparat z lidokainą na bolesne ząbkowanie
Żel Bobodent 0,5 g/100 g z lidokainą do stosowania miejscowego. Znieczula i łagodzi dolegliwości bólowe podczas wyrzynania się zębów.
Uzupełnij swoją apteczkę
Informacje o produkcie
Bobodent 0,5 g/100 g to produkt leczniczy w postaci żelu zawierającego lidokainę. Do stosowania podczas ząbkowania i wyrzynania się zębów mądrości.
Substancją czynną leku jest lidokainy chlorowodorek jednowodny (Lidocaini hydrochloridum monohydricum). 100 gramów żelu zawiera 0,5 g lidokainy chlorowodorku jednowodnego.
Bobodent to lek w postaci żelu do stosowania przy ząbkowaniu oraz wyrzynaniu się zębów mądrości, w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł.
Bobodent zawiera lidokainę, która, działając miejscowo znieczulająco, łagodzi dolegliwości bólowe:
- przy ząbkowaniu oraz wyrzynaniu się zębów mądrości,
- w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł.
Początek działania obserwuje się po 1-5 minutach, a efekt znieczulający utrzymuje się 15-30 minut.
Lek stosuje się miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej.
Kroplę żelu wielkości ziarna grochu wcierać w bolesne miejsce czystym palcem lub wacikiem. Zabieg powtórzyć 3 razy na dobę (maksymalnie 6 razy), szczególnie po posiłkach i przed zaśnięciem. Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego.
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
W przypadku znacznych uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł w postaci zmian troficznych śluzówki, obrzęku czy owrzodzenia.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu.
Po otwarciu opakowania lek może być stosowany przez 12 miesięcy.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego i stosowany zgodnie z zaleceniami jest na ogół dobrze tolerowany.
Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe, jak pokrzywka czy obrzęk w miejscu podania.
Stosowanie lidokainy w obrębie jamy ustnej może powodować znieczulenie kubków smakowych i w konsekwencji zaburzenia smaku. Znieczulający wpływ lidokainy na część ustną gardła może doprowadzić do zniesienia odruchu gardłowego (wymiotnego).
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Jednoczesne stosowanie lidokainy i leków antyarytmicznych klasy IB lub innych środków miejscowo znieczulających może spowodować sumowanie się działań niepożądanych tych leków.
Bobodent należy stosować ostrożnie łącznie z inhibitorami MAO, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, pochodnymi fenotiazyny oraz lekami przeciwzakrzepowymi.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lidokaina przenika przez łożysko i do mleka kobiecego.
Brak danych odnośnie wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Podobne produkty