LEK
W krótkotrwałym, objawowym leczeniu suchego kaszlu
Levofree tabletki powlekane z lewodropropizyną, które stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu suchego kaszlu. Dla młodzieży powyżej 12. roku życia.
Uzupełnij swoją apteczkę
Informacje o produkcie
Levofree to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych. Preparat zawiera substancję czynną lewodropropizynę, która należy do grupy leków przeciwkaszlowych (środków przeciwkaszlowych). Levofree jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu suchego kaszlu (kaszel nieproduktywny). Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12. roku życia.
Substancją czynną leku jest lewodropropizyna. Każda tabletka powlekana zawiera 60 mg lewodropropizyny.
Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: mannitol (E 421), celuloza mikrokrystaliczna (E 460), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna (E 551), magnezu stearynian (E 470b)
Otoczka powlekająca: alkohol poliwinylowy (E 1203), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350 (E 1521), talk (E 553b)
Lek Levofree jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu suchego kaszlu (kaszel nieproduktywny).
Lek Levofree zawiera substancję czynną lewodropropizynę, która należy do grupy leków przeciwkaszlowych (środków przeciwkaszlowych).
Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej:
1 tabletka powlekana trzy razy na dobę z odstępem co najmniej 6 godzin pomiędzy dawkami.
Stosowanie u dzieci:
Z powodu mocy substancji czynnej i zaleconego dawkowania, Levofree, 60 mg, tabletki powlekane nie są zalecane u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Dla dzieci w wieku poniżej 12 lat, dostępne są inne moce/postaci farmaceutyczne.
Sposób podawania:
Levofree jest przeznaczony do stosowania doustnego.
Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami popijając szklanką wody.
Linia podziału na tabletce służy jedynie do ułatwienia przełamania tabletki, jeśli pacjent ma trudności z połknięciem jej w całości.
Czas trwania leczenia:
Do krótkotrwałego stosowania. Lek należy stosować do ustąpienia kaszlu, ale nie należy stosować Levofree dłużej niż 7 dni. Jeśli kaszel nie ustępuje lub nasila się, należy skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie lub pudełku.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
Bardzo rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób)
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Chociaż w badaniach klinicznych nie zgłaszano interakcji z benzodiazepinami, należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania leku Levofree ze środkami uspokajającymi u szczególnie wrażliwych pacjentów ze względu na możliwość nasilenia działania uspokajającego.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie stosować leku Levofree, 60 mg, tabletki powlekane u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdu lub obsługi maszyn. Levofree powoduje senność. Jeśli pacjent po zażyciu leku odczuwa senność, nie powinien prowadzić pojazdów lub odsługiwać maszyn. Nawet stosowany zgodnie z przeznaczeniem, Levofree może zmienić czas reakcji w taki sposób, że osłabia zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Podobne produkty