LEK
Czopki z paracetamolem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym
Paracetamol Farmina, 250 mg to czopki z paracetamolem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat łagodzi ból i obniża gorączkę.
Uzupełnij swoją apteczkę
Informacje o produkcie
Paracetamol Farmina 250 mg to produkt leczniczy w czopkach. Substancją czynną leku jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych. Preparat dla dzieci o wadze od 16,6 kg do 25 kg, od około 3 do 7 lat.
Substancją czynną leku jest paracetamol.
Substancja pomocnicza to tłuszcz stały.
Wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia:
Substancją czynną jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych.
Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Przeznaczony do podawania doodbytniczego.
Stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka.
Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka.
Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
Dzieci o wadze od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat)
Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
Przeciwskazaniem do stosowania jest w szczególności nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować preparatu w przypadku, gdy u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, a także niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25°C, w suchym miejscu.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Nie należy stosować leku w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa, stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnego zakażenia lub utrzymywania się objawów przez okres dłuższy niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Podobne produkty