LEK
Zawiesina o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym
Paracetamol Forte Apteo Med to zawiesina doustna o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki i bólu.
Uzupełnij swoją apteczkę
Informacje o produkcie
Paracetamol Forte Apteo Med to produkt leczniczy w zawiesinie doustnej. Substancją czynną leku jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych. Lek stosowany do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i gorączki u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia, dzieci, młodzieży oraz u dorosłych.
Substancją czynną jest paracetamol (Paracetamolum).
1 mL zawiesiny doustnej zawiera 40 mg paracetamolu.
Pełna strzykawka doustna (5 ml) zawiera 200 mg paracetamolu.
Pełna strzykawka doustna (6 ml) zawiera 240 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy (aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E320)).
Wskazany do stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. W leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i gorączki.
Substancją czynną jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Dawkowanie należy ustalić przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta.
Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.
Przeciwskazaniem do stosowania jest w szczególności nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować preparatu w przypadku, gdy u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, a także niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia reakcji alergicznych (uczulenia) na paracetamol, takich jak: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności czy spadek ciśnienia krwi.
Nie należy stosować leku w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy stosować możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas.
Chociaż paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, nie ma żadnego działania niepożądanego na dziecko karmione piersią.
W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność.
U dzieci i młodzieży leczonej dawką paracetamolu 60 mg/kg mc. na dobę, jednoczesne stosowanie innych leków przeciwgorączkowych nie jest uzasadnione, z wyjątkiem przypadków nieskuteczności.
Nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa, stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnego zakażenia lub utrzymywania się objawów przez okres dłuższy niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Podobne produkty