LEK
Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego
Supremin Max syrop z cytrynianem butamiratu, który zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego.
Uzupełnij swoją apteczkę
Informacje o produkcie
Supremin Max to produkt leczniczy w postaci syropu. Preparat zawiera cytrynian butamiratu. Lek Supremin Max w postaci syropu zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia, młodzieży i dorosłych.
Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu benzoesan (E 211), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny (zawiera etanol), kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.
Lek Supremin Max stosowany w celu do stosowania przy ostrym, suchym kaszlu.
Produkt leczniczy Supremin Max działa:
Lek należy stosować doustnie, nie dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.
Do opakowania leku dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie odpowiedniej ilości syropu. Miarkę do dawkowania syropu należy umyć i wysuszyć po każdorazowym użyciu.
Zalecana dawka:
Leku Supremin MAX nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie lub pudełku.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek) występują następujące objawy: senność, zawroty głowy, nudności, biegunka, pokrzywka
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek Supremin Max jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży.
Leku Supremin Max nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Lek Supremin Max może powodować zawroty głowy lub senność. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Podobne produkty