Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu ,1 pojemnik - W diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń układu moczowo-płciowego thumb
Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu ,1 pojemnik - W diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń układu moczowo-płciowego - 1 thumb
Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu ,1 pojemnik - W diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń układu moczowo-płciowego - 2 thumb
Status: Dostępny
Producent: IBSS BIOMED

Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu ,1 pojemnik

W diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń układu moczowo-płciowego

Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu służy do oznaczania ogólnej liczby bakterii w moczu; wstępnego różnicowania bakterii Gram-.

14,20 zł

Wysyłka w 1-2 dni robocze.

Informacje o produkcie

Opis

Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu

Uromedium to wyrób medyczny w postaci podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu. Preparat zawiera dwa podłoża diagnostyczne pokrywające płytkę, umocowaną w nakrętce wewnątrz jałowego pojemnika. Podłoża są mieszaniną substancji wzrostowych, odżywczych i zestalających, stosowanych w przygotowaniu podłoży bakteriologicznych

Skład

Co zawiera Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu?

Próbnik  Uromedium składa się z dwóch podłoży diagnostycznych pokrywających płytkę, umocowaną w nakrętce wewnątrz jałowego pojemnika.
Podłoża są mieszaniną substancji wzrostowych, odżywczych i zestalających, stosowanych w przygotowaniu podłoży bakteriologicznych.

Składa się z dwóch podłoży w formie dip slide:

  • Podłoże 1 – umożliwia wzrost większości bakterii będących najczęstszą przyczyną zakażeń układu moczowego.
  • Podłoże 2 – umożliwia wzrost i wstępne różnicowanie pałeczek Gram ujemnych.

Sposób użycia

Jak stosować Uromedium podłoże transportowo-wzrostowe do diagnostyki moczu?

Pojemnik do badania mikrobiologicznego moczu. Mocz przeznaczony do badania mikrobiologicznego to mocz poranny, pobrany ze środkowego strumienia.
Przed oddaniem moczu do badania mikrobiologicznego należy dokładnie umyć ręce wodą i mydłem.

  1. Wyjąć zestaw z woreczka foliowego. Odkręcić nakrętkę z umocowaną płytką i ostrożnie wyjąć z pojemnika tak, aby nie dotknąć powierzchni płytki, brzegów czy wnętrza pojemnika.
  2. Pierwszą partię moczu oddać poza pojemnik, a następnie nie przerywając oddawania moczu wypełnić przygotowany wcześniej pojemnik.
  3. Do pojemnika wypełnionego moczem zanurzyć płytkę (trzymając płytkę za nakrętkę) na okres około 4 sekund.
  4. Wyjąć płytkę z pojemnika, odczekać kilka sekund, aż ścieknie nadmiar moczu z płytki. Mocz wylać z pojemnika. Nie dotykać płytki.
  5. Płytkę ponownie starannie umieść w pojemniku, zamknąć pojemnik dokręcając nakrętkę. Na załączoną etykietę wpisać nazwisko, nakleić na pojemnik.
  6. Jeżeli ilość moczu jest niewystarczająca do pełnego zanurzenia płytki, można wykonać posiew polewając moczem z pojemnika powierzchnię płytki (obydwie strony)
  7. Podobną technikę posiewu można zastosować, gdy mocz został pobrany do woreczka lub bezpośrednio z cewnika
  8. W trakcie wykonywania tych czynności należy zwracać szczególną uwagę, by nie dotykać płytki, jej brzegów i wnętrza pojemnika.
  9. Pojemnik przed dostarczeniem do pracowni mikrobiologicznej może być przechowywany i transportowany w temperaturze pokojowej (otoczenie).

Dodatkowe

  • Przechowywać w oryginalnym zamkniętym opakowaniu w temp. 15-25°C.
  • Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia.
  • Podczas stosowania należy postępować zgodnie z zasadami dobrej praktyki laboratoryjnej i zasad BHP.
  • Wyrób stosować zgodnie z przeznaczeniem!
  • Zużyte podłoża należy traktować jako materiał zakaźny!

Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.